Výstavy mačiek - Občianske združenie chovateľov mačiek - Bratislava 5


Naša účasť na výstavách


Propagačná výstava mačiek Trnava 2014


13.9.2014, sobota - Trnava

V túto sobotu sa „propagačka“ v Trnave konala už po štvrtý raz. Je to vždy v termíne, kedy sa tam koná Trnavský jarmok, a tak tam radi (aj s našimi mačkami) chodíme.

Jediný zástupca bezsrstých mačiek na výstave bola naša Teodora - donský sphynx (sfinx)

Propagačné výstavy sú veľmi vďačné pre divákov, ale aj pre vystavovateľov. Na týchto výstavách odpadá stres z posudzovania a tu vyhráva každá mačka a jej chovateľ, pretože na propagačkách sa neposudzuje a takáto výstava je o prezentácii plemena a chovu mačiek všeobecne. Aj tieto výstavy totižto prispievajú k osvete laickej verejnosti o tom, ako má ušľachtilá mačka vyzerať.

Na tejto výstave sme boli z našej ZO jediní. Vyrazili sme z Malaciek a cesta ubiehala veľmi rýchlo až do chvíle, kým sme neprišli do Trnavy. Výstava sa totižto vždy koná v centre mesta, v Gymnáziu Angely Merici. Priepustku do pešej zóny sme mali, no trafiť nie a nie. Navigácia zarputilo odmietala vstup do miest, ktoré boli jej databáze zamietnuté a aj napriek tomu, že sme tu neboli prvý krát, sme blúdili, pretože časť Trnavy blízko gymnázia je rozkopaná a všade boli zmeny v doprave.

Po pol hodine a stovkách nadávok sme však konečne objavili ten správny vchod na parkovisko gymnázia.

Ešte som zabudol uviesť, že naša Teodora Pyrel,SK (jej otcom dedične obdarená o kinetózu) nám celú cestu do Trnavy vracala tak, že sme mysleli, že to ani neprežije. Preto sme ju po príchode hneď dali do klietky a výdatne nakŕmili.

Po chvíľke začali prichádzať prví zvedavci a ich prúd sa už až do konca výstavy nezastavil. Návštevnosť výstavy bola naozaj vysoká.

Vrámci výstavy sme sa vybrali aj na blízku pešiu zónu, kde bolo nespočetné množstvo najrôznejších stánkov. Pekné bolo, že v tom úplnom centre boli iba remeselníci s ich výrobkami a tie klasické predajné stánky, na ktoré sme z jarmokov zvyknutí, boli až v okrajových častiach. Hneď vedľa nás mal klietku s nádherným modrým kocúrom (CHS Modrá něha,CZ) jediný zástupca z Čiech (no on by sa ohradil, že z Moravy) – Mirek Valníček, a tak sme mu ukázali, ako sa jedia tekvicové jadierka, zistil, ako chutí slovenský unikát – Cigánska pečienka a pozvali sme ho aj na horúcu slovenskú medovinu.

Teodoru Pyrel,SK sme mali väčšinu času na klietke, aby sa návštevníci mohli dotknúť jej horúcej holej pokožky. Dorka to zvládala veľmi statočne, aj keď bolo na nej vidno, že je už naozaj unavená.

Cestu domov už znášala lepšie, pretože stres z neznáma z nej už opadol a bola pokojnejšia. Už cítila, že sa vracia domov, do bezpečia. Avšak už teraz mám strach, ako zvládne cestu do Prahy, kam sme ju prihlásili na Svetovú výstavu mačiek, ktorá sa tam v termíne 25. – 26.10.2014 bude konať.

Na záver ešte musím podotknúť, že propagácia mačiek bola usporiadateľmi zabezpečená aj dielničkou pre deti, kde si mohli maľovať, alebo si skúsiť vyrobiť mačku zo starej ponožky.

No a tak isto sa nezabudlo ani na upozornenie na nečestné množenie mačiek bez preukazu pôvodu. Toto zabezpečili usporiadatelia tak, že každý návštevník výstavy dostal so vstupenkou aj propagačné materiály, kde bol podrobne vysvetlený rozdiel medzi CHS a „množiarňami“. No a nezabudlo sa ani na osvetu vrámci kastrácie zvierat.

Martin Murín, CHS Pyrel,SK17.09.2014


Propagačná výstava mačiek Trnava 2014

17.09.2014

Propagačná výstava mačiek Trnava 20141

Strana 1 / 1