Ušľachtilé mačky sa vám predstavia podrobnejšie


Členovia


ONLINE PRIHLÁŠKA za člena nášho OZ Ušľachtilá mačka


V tejto časti nájdete zoznam všetkých našich členov, popis nimi chovaných mačiek a ich chovateľskej stanice a samozrejme, že aj link na ich webovú stránku a ostatné kontaktné údaje.

Sme chovateľmi čistokrvných mačiek a aj všetky mačiatka, ktoré odchovávame, majú Preukaz pôvodu. Stará fáma, ktorá je medzi laickou verejnosťou rozšírená o tom, že Preukaz pôvodu (PP, či „papiere“) nedostanú všetky mačatá narodené od čistokrvných rodičov, lepšie povedané, že Preukaz pôvodu dostane LEN určitý počet mačiatok z vrhu, je výmysel „množiteľov“, ktorí takto vysvetľujú záujemcom o ich odchovy, prečo k ich mačiatku nedostanú aj Preukaz pôvodu. Naozaj to nie je pravda! VŠETKY mačatá z registrovanej chovateľskej stanice dostanú preukaz pôvodu a tak to je uvedené aj v Chovateľskom poriadku, ktorým sa riadime.

Všetci z nás chceme nielen pre naše mačky chované v našich domovoch, ale aj pre odchovávané mačiatka len to najlepšie. Robíme všetko preto, aby z nich počas troch mesiacov, ktoré potrebujú na zdravý vývoj nielen tela ale aj psychiky, vyrástli čo najkrajšie, najzdravšie a najmilšie mačiatka.

Kŕmime ich kvalitnou stravou a v čase odberu, ktorý je najskôr 3 mesiace od ich narodenia, sú už kompletne očkované proti mačacím chorobám, odčervené a čipované. Niektorí z nás vám dokonca ponúknu mačiatka už katrované (ak si nekupujete mačiatko na chov), čo prospeje mačiatku aj vašej psychickej pohode a vy, samozrejme, aj ušetríte, pretože náklady na kastráciu znáša chovateľ a nie vy.

Aj my však od vás niečo na oplátku očakávame – chceme, aby ste boli tými najlepšími majiteľmi našich mačiatok, akých si môžeme my aj naše mačatá želať !


Ako sa stať našim členom ?

Ak uvažujete nad chovom ušľachtilej mačky alebo takéto stvorenie doma už máte a radi by ste patrili do skupiny ľudí, ktorí majú s chovom, vystavovaním aj odchovom mačiatok dlhoročné skúsenosti, ozvite sa nám a môžete sa aj vy stať členom našej Základnej organizácie. Dostanete sa tak medzi tých, ktorí vám s chovom alebo vystavovaním mačiek radi pomôžu.

Vďaka tomu, že je nás tak málo, zažijete u nás komornú atmosféru a na našej schôdzi (ktorá sa koná obyčajne raz za rok) sa budete cítiť ako doma.

Ako člen našej ZO budete mať prístup do internej časti tohto webu (verejnosti neprístupný), kam vkladáme materiály týkajúce sa chovu mačiek či výstav ale aj články, v ktorých nájdete mnoho rád týkajúcich sa chovu aj chorôb mačiek – a hlavne našich praktických skúseností.