Zakladná organizácia chovateľov mačiek - Bratislava 5


...čo máme nové, čo sa deje...


MVM Nitra 22.11.2014


 Výstava bola v areáli Agrokompexu. Keď som bola na prvej výstave v Nitre, tak mačky boli v nesympatickom, studenom pavilóne a vtedy som si hovorila, že asi do Nitry chodiť nebudeme. Teraz bývajú mačky v pavilóne A1 na galérii, čo je veľmi dobrá voľba. Je tam dostatok miesta pre klietky – vystavovateľov, aj pre návštevníkov. Za mínus považujem zlé ozvučenie sály, to znamená, že sa nedalo rozumieť stewardom čo hlásia, veľakrát, ani keď ste stéli vedľa nich. Veľká informačná tabuľa, kde by bolo vidieť aké čísla sa posudzujú, ktoré sa majú pripraviť, kedy sa bude robiť výber do BIS by na medzinárodnej výstave mala byť bežný štandard. Predišlo by sa nedorozumeniam a aj sklamaniam. Poslednu dobu chodí na výstavy čoraz menej vystavovateľov a mám pocit, že aj úroveň sa znižuje. Všímam si, ako niektorí chovatelia predvádzajú svoje zvieratá a pokaždé si spomeniem, ako sme s našimi prvými doma trénovali výstavný postoj. 

ZO Chovateľov mačiek Bratislava 5 - Ušľachtilá mačka, novinky, aktuality proste všetko možné zo sveta mačiek Príprava na výstavu nie je len o kúpaní, ale aj o príprave na posúdenie, na predvedenie. Robíme to tak do dnes. Nie je každá mačka výstavný typ – tak ako každé pekné dievča nejde súťažiť o miss, ale tréningom sa dá docieliť veľa. V súčasnosti nie je potrebné uchovňovanie na výstavách, tak si myslím, že by tam mali byť mačky show kvality a v show predvedení.


ZO Chovateľov mačiek Bratislava 5 - Ušľachtilá mačka, novinky, aktuality proste všetko možné zo sveta mačiek Veľmi mi je ľúto, keď takýmto spôsobom predvádzajú zvieratá aj stewardi v BIS – neprofesionálne. Výstava je show a tak by mala aj vyzerať. Keď maine-coona steward tlačí na stolíku k sebe tak úplne zanikne jeho mohutnosť, veľkosť. Každé plemeno má svoj spôsob predvedenia pri ktorom vynikne to, čo je na ňom zaujímavé. Opäť „stará mama spomína“ ale chýbajú mi stewardi ako Zuzka Somoryová, Romana Báliková, alebo Radka Vacíková. Hovorieva sa, že Vacíková nosí na víťazstvo – je to tak preto, lebo ona každú mačku predvádza ako víťaza – radosť pozerať!

Myslím, že keď by usporiadatelia min. do BIS mali stewardov na úrovni, tak by aj viac chovateľov chodilo na ich výstavu. Prečo, keď to dokážu Poliaci, nevieme to aj my?


Z našej ZOčky bola na výstave Katka Javorská s kocúrikom Bertíkom - možno budúcim WW ☺

ZO Chovateľov mačiek Bratislava 5 - Ušľachtilá mačka, novinky, aktuality proste všetko možné zo sveta mačiek

a naši chalani

GIC Allan Aivin of Mathew´s Club, JW * SK – dostal Ex 1  a CAP  Ocean Blue od Vajgaru – Ex1.

ZO Chovateľov mačiek Bratislava 5 - Ušľachtilá mačka, novinky, aktuality proste všetko možné zo sveta mačiekZO Chovateľov mačiek Bratislava 5 - Ušľachtilá mačka, novinky, aktuality proste všetko možné zo sveta mačiek

autor: Zuzana Straková22.11.2014


MVM Nitra 22.11.2014

22.11.2014

MVM Nitra 22.11.20141»

Strana 1 / 2