Zakladná organizácia chovateľov mačiek - Bratislava 5


...čo máme nové, čo sa deje...


Dva mesiace s malými holotami Don Sphynx


V pondelok (14.4.2014) mali mačiatka z nášho doteraz posledného vrhu X - Xerxes a Xénia - dva mesiace. Narodili sa akurát na Valentína :-).

Pod dozorom ich starostlivej a zodpovednej mamy Taory rastú ako z vody. No a kedže sme mačiatka dlhší čas nemali, tak tieto si užívame snáď ešte viac ako tie predchádzajúce. Sú síce iba dve, chlapec a dievča,  ale sú neskutočne rozkošné. Je úžasné sledovať ich ranný rituál, tie ich naháňačky, otravovanie ešte driemajúcej mamy, či doberanie si dospelákov v ich okolí. Nerobí im problém podpichnúť ani nášho prvého kocúra Nina (síce teraz je už kastrát, no kedysy by si to so sebou robiť nedal!). Len naša prvá mačka, Hennessy, sa ich trochu stráni, lebo tá má už radšej pokoj starnúcej dámy :-).

Minule, keď ma jeden "malkáč" už neskutočne otravoval pri počítači, vzal som ho na ruky, trochu som ho podržal za kožu na krku (tak ako ich nosila matka, keď boli ešte maličkí) aby mi nespadol . Asi sa zľakol. Len raz zamravčal a to ste mali vidieť koľko a akých rýchlych mačiek máme doma. Všetci dobehli to malé ratovať, dokonca Nino ako prvý a čo bolo prekvapujúce, aj Henneska. Keď zistili, že sa nič nedeje, pokojne sa rozliezli za svojimi "povinnosťami".

Xerxes a Xénia jeden bez druhého nespravia ani krok. Keď boli v 10. týždňoch veku u veterinára na kastrácii (my dávame do nových domovov len kastrované mačiatka), prejavilo sa to aj tam. Xénia bola v narkóze dlhšie ako Xerxes, no on jej nedal pokoj a chcel sa s ňou hrať. Veterinárka ju preto od neho vzala do druhej miestnosti, aby ona mala pokoj a čas na prebratie sa z narkózy. Don Sphynxy sú naozaj tiché mačky a často nezamraučia celý život. No ten cirkus, čo tam spustil Xerxes, keď hľadal svoju sestru ... !

Mačiatka sa však budú musieť rozdeliť, lebo na každého už čakajú noví majitelia. Avšak vďaka tomu, že v nových domovoch už mačky majú. by mali byť ich aklimatizácia a odlúčenie od súrodenca menej bolestivé.

Pripájam ešte niekoľko fotiek :

 

ZO Chovateľov mačiek Bratislava 5 - Ušľachtilá mačka, novinky, aktuality proste všetko možné zo sveta mačiekZO Chovateľov mačiek Bratislava 5 - Ušľachtilá mačka, novinky, aktuality proste všetko možné zo sveta mačiekZO Chovateľov mačiek Bratislava 5 - Ušľachtilá mačka, novinky, aktuality proste všetko možné zo sveta mačiekZO Chovateľov mačiek Bratislava 5 - Ušľachtilá mačka, novinky, aktuality proste všetko možné zo sveta mačiek

Viac fotiek vrhu X-2014 nájdete na našej stránke 05.05.2014


Dva mesiace s malými holotami Don Sphynx

05.05.2014

Dva mesiace s malými holotami Don Sphynx12

Strana 2 / 2